Zalety listw podłogowych

Podłoga jest bardzo ważnym elementem każdego pomieszczenia w domu. W związku z tym trzeba o nią odpowiednio dbać. Wiele zależy od materiału, który zostanie użyty do jej wykończenia. Obecnie jest bardzo dużo możliwości, wystarczy tylko wybrać tą, która nas najbardziej zadowala. Wiele osób decyduje się na panele, płytki, lub dywan. Bardzo popularna stała się również posadzka wykonana z betonu, która idealnie sprawdza się w nowoczesnych i surowych wnętrzach.

Listwy na kable

Kiedy zakupi się już materiał, warto o niego odpowiednio zadbać. Oczywiście montaż jest tu najważniejszy. Jeśli zostanie dokładnie wykonany wszystko powinno sprawdzać się przez wiele lat. Dodatkiem do podłóg, który jednocześnie je ozdabia i zabezpiecza są listwy podłogowe. Obecnie dostępne są wszędzie i bardzo często można zakupić je razem z danym materiałem, który się wybrało. Jednak coraz więcej osób decyduje się na model z miejscem na kable. Głównie dlatego, że ma on wiele zalet i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Przede wszystkim doskonale maskują. Jednak przy tym trzeba pamiętać, by dobrać je dobrze pod względem rozmiaru i wielkości kabli. W ten sposób doskonale chroni się ścianę, jak i wszystkie przewody. Całe wnętrze również prezentuje się lepiej. Co więcej, ma się pewność, że sprzęty elektroniczne nie zostaną uszkodzone.

Listwa podłogowa na kable pozwala na ich dokładne rozprowadzenie, co łączy się z tym, że nie trzeba używać dodatkowo przedłużaczy. Obecnie na rynku dostępne są również multiboxy, czyli gniazdka, które można dopasować do profilu listwy. Tego typu produkty wykonywane są z różnych materiałów. Jednak najczęściej używany jest plastik, ponieważ jest bardzo trwały i z łatwością dopasowuje się do ściany i materiału, z którego wykonana jest podłoga. Oczywiście nie można pominąć również drewna, czy PCV i płyt MDF. Wiele zależy od gustu właścicieli i tego, w jaki sposób chcą zabezpieczyć swój dom. Oczywiście montaż listw podłogowych jest bardzo prosty i bez problemu można wykonać go samodzielnie. Jeśli mają one dodatkowe miejsce na kable zazwyczaj przykręca się je do ścian za pomocą wkrętów. Dopiero wtedy można umieścić w nich przewody i zakryć je dodatkowymi elementami.

Modele te zazwyczaj wyposażone są również w specjalne łączniki, które umożliwiają poprowadzenie kabli w rogach pomieszczenia. Nie ważne, z jakiego modelu wykonane są listwy, należy o nie odpowiednio dbać. Preparaty, które używane są do ich czyszczenia trzeba dobrać pod kątem materiału, z którego są wykonane. Jednak najczęściej osadza się na nich kurz, więc wystarczy usunąć go za pomocą mokrej szmatki, czy też specjalnej gąbki.