Zakup domków letniskowych

Obecnie coraz popularniejsze staje się otwieranie własnego biznesu niż praca na etacie. Jednakże aby miało to sens i przyniosło zyski, musielibyśmy wybrać branżę, która jest przewidywalna i będzie cieszyć się zainteresowaniem nawet za kilkanaście lat. Warto pomyśleć na przykład o prowadzeniu własnego ośrodka wypoczynkowego.

Domek letniskowy bez formalności

domek letniskowy bez pozwoleniaPrzecież wakacje są co roku i każda osoba pracująca bierze wtedy chociaż tydzień urlopu. I nie zamierza tego tygodnia spędzać w domu, a wyjeżdża gdzieś. Najczęściej nad morze, w góry, czy nad jezioro. Możemy wykupić teren niedaleko jeziora i postawić tam domki letniskowe. I możemy być tym samym w stu procentach pewni, że jak tylko rozejdzie się wieść, iż są na wynajem nowe domki letniskowe, to od razu na miejsce przybędzie sporo ludzi, w dodatku jeszcze przed sezonem będą oni dokonywać rezerwacji. Oczywiście jeśli okolica jest ciekawa. I jeżeli nasze domki będą prezentowały się naprawdę dobrze. Musimy więc poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiednich domków, jednakże producentów jest tak wiele, że na pewno trafimy na opcję, która nam się wyjątkowo spodoba. Taki parterowy domek letniskowy bez pozwolenia powinien mieć mniej niż 35 m2, w innym razie czeka nas mnóstwo formalności do załatwienia, a tego przecież chcielibyśmy uniknąć.

domek letniskowy bez pozwoleniaProducenci oferują drewniane domki 15 m2, 18 m2, 25m2 i o innych rozmiarach. Takie domki podzielone są wewnątrz najczęściej na dwa oddzielne pokoje oraz małe pomieszczenie na łazienkę. Dzięki temu doskonale nadają się do wakacyjnego pomieszkiwania. W zależności od wielkości domku letniskowego, możemy wynajmować go parom lub 4 osobom. Z pewnością urlopowiczom spodobają się duże okna, które zapewnią dopływ promieni słonecznych, co rozświetli wnętrze. W takim domku można spędzać naprawdę miłe wieczory (bo dnie to raczej na plaży nad jeziorem), a dzięki porządnemu wyposażeniu goście z pewnością będą zadowoleni. Zakupując domki letniskowe, zwróćmy uwagę na to, czy producent w komplecie oferuje także hydroizolację, którą położymy na podwaliny fundamentów. Jest to bardzo ważne, aby w domku nie pojawiała się wilgoć, a z czasem też grzyb czy pleśń.

Poza tym producent powinien dostarczyć wszystkie konieczne mocowania do montażu, a także materiały uszczelniające oraz wykończeniowe, nie może zabraknąć między innymi pokrycia dachu, okien i drzwi, jak też zestawu klamek i zamków. Kupując tak kompleksowo wyposażony domek letniskowy, nie musimy już biegać po sklepach i martwić się o znalezienie odpowiednich, wysokiej jakości materiałów.