Zakładanie ogrodów barokowych jako pomysł na biznes

Aby zarobić na swoje utrzymanie wyjechałem za granicę. Tam pojawiło się dla mnie na prawdę wiele perspektyw. Również wpadłem na znakomity pomysł na biznes. Własne przedsiębiorstwo odgrywało dla mnie bardzo ważną rolę i chciałem się rozwijać właśnie w takim kierunku.

Zakładanie nietypowych ogrodów w Gdańsku

zakładanie ogrodówWcześniej zamieszkiwałem trójmiasto i tam chodziłem na kurs ogrodnika. Oczywiście miałem do tego bardzo duży talent i nadal lubię planować i kreować różnego typu przestrzeń. Pewnego dnia zainwestowałem kapitał we własną firmę na terenie Gdańska. Tam wynająłem duży lokal i zatrudniałem ludzi. Naszym celem było zakładanie ogrodów gdańsk barokowych. Wiedzieliśmy na ten temat dosłownie wszystko. Na dodatek coraz więcej osób miało duże problemy ze znalezieniem takich właśnie osób. Właściciele wielkich posiadłości i urzędnicy czasami chwieli zakładać i kreować zieleń w takim stylu. Oczywiście do naszych obowiązków należała też pielęgnacja ogrodów. Czasami trzeba było podciąć drzewka i nadać im piękny kształt. Bardzo ważną rolę w tym wszystkim miały symetrie. Zdarzały się sytuacje w których musieliśmy dokładnie odtworzyć repliki ogrodów. Właściciele chcieli je zreanimować. Takie zadanie nie było łatwe. Samo dostarczanie potrzebnych fontann zajmowało sporo czasu. Nie wspominając już o ich porządnym wykończeniu i nawadnianiu. Moja ekipa na szczęście miała opanowane projektowanie ogrodów. Zazwyczaj ludziom styl barokowy kojarzy się z pięknymi damami odzianymi w obszerne suknie i chodzącymi pomiędzy alejkami parku. Często my jako projektanci musieliśmy osiągnąć bardzo zbliżony cel.

Skojarzenia i wyobrażenia były nie zwykle ważne dla każdego człowieka. My jako firma potrafiliśmy rekonstruować jeszcze inne historyczne style odwzorowując się na zachowanych wzorach.