Wykończenie przedmiotów za pomocą sprayu Deco

Wygląd wielu przedmiotów czy elementów metalowych można poprawić, stosując emalie w sprayu. Dzięki nim nawet przedmiot w złym stanie może prezentować się o wiele bardziej estetycznie.

Zalety sprayu Deco

spray decoProducenci proponują wiele różnych rodzajów sprayów – wskazać tu można między innymi na uniwersalny lakier syntetyczny, który sprawdza się nie tylko przy powierzchniach metalowych, ale też drewnianych, ceramicznych, szklanych, a także przy przedmiotach wykonanych kartonu, tkanin czy wikliny. Wybierając spray, zwróćmy uwagę na to, jakie wykończenie uzyskamy dzięki danemu produktowi. Niektóre spraye dają nam efekt połysku, inne zaś – matu. Ciekawą propozycją jest na przykład satynowy spray Deco Color, który daje niezwykle estetyczne satynowe wykończenie malowanej powierzchni – która pokryta jest sprayem równomiernie. Prawidłowe stosowanie sprayu nie powoduje powstawanie smug, a zdecydowaną zaletą tego produktu jest krótki czas schnięcia – według producenta wynosi on raptem kwadrans. Należy jednak wziąć pod uwagę, że, aby całkowicie utwardzić warstwę, musi minąć doba. Spraye od Deco odznaczają się wyjątkową odpornością na ścieranie, a także na warunki atmosferyczne – dlatego mogą być stosowane także do wykończenia przedmiotów, które będą znajdować się na zewnątrz budynku – na przykład do pomalowania ławki czy odświeżenia wyglądu krzeseł ogrodowych.

spray decoProducent proponuje bogatą kolorystykę sprayów – tak szeroka oferta pozwala więc klientowi bez problemu dobrać produkt, który będzie zgodny z jego wszystkimi oczekiwaniami. Decydując się na prace wykończeniowe z wykorzystaniem sprayu, należy pamiętać, że jest to produkt niebezpieczny – gdyż może podrażniać oczy, jest też skrajnie łatwopalny. To dlatego należy chronić go przed dziećmi. Ponadto pojemnik znajdujący się pod ciśnieniem musi być przechowywany w szczególnych warunkach: nie wolno wystawiać go na słońce ani też umieszczać w miejscach, w których narażony będzie na nagrzanie – na przykład na grzejniku czy w pobliżu kominka. Producent wskazuje też na to, aby podczas aplikacji sprayu przestrzegać konkretnych wytycznych. Przede wszystkim preparat należy stosować w pomieszczeniach wentylowanych, aby uniknąć skumulowania się oparów, które mogłyby podrażnić drogi oddechowe. Należy też pamiętać o środkach ochrony indywidualnej – przydatne będą maseczki na twarz, okulary ochronne, rękawice i odzież ochronna.

Pamiętając o tych wytycznych, będziemy mogli z powodzeniem przeprowadzić aplikację sprayu na dowolną powierzchnię i tym samym poprawić wygląd estetyczny danego przedmiotu.