Współczesne trendy wnętrzarskie: pudełka ozdobne

Współcześnie można wyróżnić wiele trendów w urządzaniu wnętrz, więc każdy może wśród nich znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jakie jednak są te najpopularniejsze? Czy jest coś, co je łączy, czy może są całkowicie różne?

Pudełka ozdobne i inne elementy wyposażenia wnętrz

pudełka ozdobneStyl nowoczesny, skandynawski, industrialny, loftowy, boho, shabby chic, prowansalski, kolonialny, indyjski, afrykański, klasyczny, eklektyczny… Jest ich naprawdę wiele. Właściwie jedynym elementem wspólnym, jaki można wśród nich znaleźć, jest uwielbienie dla mebli z drewna, które wszędzie może stanowić ciekawy element, nieważne, czy w postaci prostych, perfekcyjnych mebli stanowiących uosobienie geometrii, czy w formie stołu z sękami lub poprzecieranej komody w starym stylu. Te ostanie, nawiasem mówiąc, to typowe meble shabby chic, prowansalskie i rustykalne. Sporą wagę w każdym stylu ma odpowiednie oświetlenie, a różnorodność lamp przyprawia o zawrót głowy. Mogą być to na przykłady lampy w stylu prowansalskim z abażurem albo połączenie stali i szkła w stylu nowoczesnym. A może kryształowy żyrandol? Inną cechą wspólną jest wykorzystanie luster, nie ważne, czy są to lustra dekoracyjne z pięknymi ramami, czy może wielkie tafle szkła, jakby wtopione ściany. Nie tylko stanowią ozdobę, ale też powiększają optycznie wnętrze. Pudełka ozdobne to także ważny element we wnętrzach, który pomaga zachować porządek.

Jak widać, różnorodność to decydująca cecha we współczesnych trendach wnętrzarskich. Łatwiej powiedzieć, co je różni niż wskazać na konkretne cechy wspólne pomiędzy nimi. Jest ich po prostu za dużo, żeby można było powiedzieć, że są podobne.