Wanna czy kabina prysznicowa?

Stojąc przed budową własnego domu czy przed poszukiwaniem mieszkania, zastanawiamy się nad wieloma sprawami. Nawet nad tymi z pozoru błahymi, jak na przykład nad tym, czy w łazience powinna znaleźć się wanna czy może kabina prysznicowa. Ma to znaczenie nie tylko dla aranżacji wnętrza, ale przede wszystkim dla naszego własnego komfortu.

Najlepsza aranżacja łazienki

kabiny prysznicoweWydawałoby się, że w nowoczesnych mieszkaniach architekci wnętrz proponują wybór kabiny prysznicowej – ale niektórzy i tak nie będą pewni tej decyzji. Jeśli ktoś lubi długie, gorące kąpiele, to konieczność zrezygnowania z nich może wydawać się czymś okropnym. Jednak czy naprawdę, wybierając kabinę prysznicową, musimy rezygnować z pewnych przyjemności? Oferta kabin jest tak szeroka, że z pewnością znajdziemy coś, co sprawi, że nie będziemy żałować braku długich kąpieli. Warto rozejrzeć się na przykład pomiędzy kabinami z hydromasażem. Taki system pozwala na prawdziwy relaks – to masaż wodą, który sprawia, że pozbywamy się napięcia z mięśni, a co za tym idzie – nasz stres bardzo szybko się ulotni, a my poczujemy się naprawdę wypoczęci. Jeśli interesują nas wysokiej jakości kabiny prysznicowe – Gdańsk, Warszawa czy Kraków to miasta, w których znajduje się wiele naprawdę dobrych firm zajmujących się ich sprzedażą.

kabiny prysznicoweJednak należy pamiętać też o tym, że i kabiny prysznicowe z hydromasażem mogą być lepsze lub gorsze – te skromniejsze posiadają tylko 3 dysze wodne, natomiast te, które zapewnią nam wyjątkowy relaks – aż 6 lub 8. Dzięki elektronicznemu panelowi sterowania, obsługa urządzenia będzie naprawdę prostsza. Te naprawdę nowoczesne modele posiadają także wbudowane radio. Oczywiście w takiej kabinie powinno znaleźć się też siedzisko. Model z masażerem stóp będzie najlepszy dla osób, które sporą część dnia spędzają na nogach. Nowe kabiny posiadają także oświetlenie LED, wbudowaną półeczkę na kosmetyki codziennego użytku i wiele innych udogodnień. Jeśli jednak mamy sporo miejsca w łazience, być może dobrym wyborem będzie wanno-kabina prysznicowa z hydromasażem? Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie wanny z kabiną – możemy więc brać tam gorące kąpiele! To prawie dwukrotnie droższe rozwiązanie, ale dla wielu osób jest najlepszym wyborem.

Zwłaszcza wtedy, kiedy gospodarstwo prowadzi para i jedna osoba preferuje długie kąpiele, druga zaś jest zwolennikiem szybkich pryszniców. Producenci urządzeń do łazienki proponują naprawdę wiele ciekawych propozycji, dlatego z pewnością uda nam się znaleźć taką kabinę prysznicową, która spełni oczekiwania wszystkich domowników.