Ukryte znaczenie ogrodzenia czyli concertina

Odkryłam ostatnio bardzo specyficzne miejsce we Wrocławiu, do którego na pewno chciałabym wrócić. Co jest w nim takiego wyjątkowego?? Atmosfera panująca od samego wejścia. Nie wiem jak dokładnie scharakteryzować to miejsce. W każdym razie jest to park, niemalże w centrum miasta.

Concertina znajdowała się u góry

680px-Seattle_-_Harbor_Island_-_concertina_wire_01Kiedy odpoczywałam tam po pracy, dużo się działo na moich oczach. Dlatego może miło wspominam to miejsce i polecam je każdemu. Mimo tego, że tuż za ogrodzeniem tętniło życie miasta, można było tam naprawdę odpocząć. Na nim była położona concertina. O specyfikę tego miejsce postanowiłam zapytać osobę odpowiedzialną za utrzymanie tam porządku. Opowiedział mi cała historię o tym, jak to miejsce powstało. O tym jak producent ogrodzeń sam postanowił wystąpić z wnioskiem o przystąpienie do prac, właśnie tu. Zupełnie za darmo. Okazało się, że z to miejsce ma dla niego szczególne znaczenie i chciałby aby z czasem nie zostało stracone i zalane betonem. Może to właśnie jego poświęcenie dla tego miejsca i wiara w to, że uczyni z niego miejsce szczególne, roztacza nad parkiem taką aurę. Sam zaproponował najlepiej oddający charakter tego miejsca rodzaj ogrodzenia, w tym przypadku wybrał rodzaj jakim są ogrodzenia panelowe. Powiedział, że tylko taki wybór pozwoli na wydobycie istoty tego miejsca. Faktycznie, kiedy spacerowałam w tamtych okolicach zauważyłam jak duże znaczenie odegrał wybór przez niego dokonany.

Widać było jaki charakter parku wydobywają właśnie ogrodzenia systemowe. Niestety tajemniczy producent postanowił zostawić dla siebie, jego historię związana z tym miejscem. Jednak mimo wszystko dziękuję mu za to miejsce, mam nadzieję, że odnajdzie tam również spokój i szczęście.