Trwałe listwy podłogowe

Bardzo dużą popularnością w naszych domach cieszą się podłogi z desek, paneli podłogowych oraz dywanów. Niestety, zastosowanie któregokolwiek z tych systemów, może powodować wystąpienie nieefektywnych złączeń materiału ze ścianą. Przyczyniają się do tego szczeliny dylatacyjne, które są wymuszone przez technologię powstawania podłóg pływających oraz trudność profesjonalnego, równego przycięcia wykładziny.

Listwa w odcinkach

białe listwy podłogoweW związku z tym warto rozważyć zastosowanie elementów, których zadaniem będzie odpowiednie wykończenie podłogi. Producenci polecają bardzo wiele listew podłogowych. Jeszcze do niedawna wykonawcy najchętniej sięgali po osłony wykonane z tworzyw sztucznych, na przykład polichlorku winylu, lub drewna. Dzisiaj ogólnodostępne są znacznie bardziej praktyczne i efektywne rozwiązania, między innymi białe listwy przypodłogowe mdf. Największą zaletą tego typu systemów jest chyba to, że tego typu detale można dopasować praktycznie do każdego wystroju wnętrza. Będą doskonale się prezentowały zarówno przy standardowych, delikatnych ozdobach, jak i w przypadku bardziej nowoczesnych, wręcz ekspresyjnych rozwiązaniach. Jest to możliwe, ponieważ producenci oferują nam bardzo wiele wzorów i modeli tych podłużnych elementów wykończeniowych. Asortyment hurtowni rozpoczyna się od bardzo wąskich, delikatnych i cienkich płytek, a kończy na szerokich listwach, służących do ukrywania kabli i większych szczelin.

białe listwy podłogowePoszczególne modele różnią się od siebie również profilowaniem – większość z nich ma dodatkowe wgłębienia i wypustki, co znacznie poprawia efekt wizualny danego rozwiązania. Pojedyncza biała listwa podłogowa występuje w odcinkach od 2,0 do 2,5 metra, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z jej transportem. Możemy więc spokojnie spakować zakupione detale do nawet niedużego, osobowego auta. Oprócz listew, cały system zawiera również łączniki i narożniki. Ich zadaniem jest szybkie wykonanie bardzo estetycznych połączeń. Dzięki ich zastosowaniu, nie musimy aż tak profesjonalnie i dokładnie docinać poszczególnych listew (łączenia zostaną zasłonięte kształtkami). Białe listwy są niezwykle proste w montażu. Niektórzy producenci wykonują je w taki sposób, że możemy je swobodnie malować, dopasowując ich barwę do ścian lub podłogi.

Jeżeli nie chcemy stosować łączników, możemy zastosować specjalny flamaster, którym maluje się szczeliny powstałe na złączu dwóch listew. Dzięki temu, ze znajduje się w nim specjalna farba, całe połączenie staje się niewidoczne dla naszych oczu, a wykonane wykończenie sprawia wrażenie ciągłego.