Transport wielkogabarytowego towaru ciężarówką

Większość przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych posiada własną flotę transportową. Pozwala im ona na szybkie dostarczenie towaru w określony rejon. Jednak w przypadku, gdy nie mamy do dyspozycji własnych pojazdów, bo na przykład wszystkie są już w terenie, a my musimy zrealizować zamówienie właśnie dziś, wówczas jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm transportowych.

Z jakich usług ciężarowych można skorzystać na Śląsku?

Taki transport ciężarowy Śląsk pozwala na skuteczny przewóz dowolnej ilości towaru – na przykład do 24 ton – w wybrane miejsce kraju. Nowoczesne naczepy z opcją firanki pozwalają na załadunek towaru w dowolny sposób – wówczas wybieramy po prostu ten, który jest najwygodniejszy. może to być załadunek górą, tyłem lub bokiem. Firmy transportowe proponują swoich doświadczonych kierowców, posiadających niezbędne uprawnienia do prowadzenia samochodu ciężarowego. Podczas jazdy kierowca zawsze przestrzega zasad ruchu drogowego, aby bezpiecznie dostarczyć towar we wskazane miejsce. Ponadto jest on zobowiązany do przygotowywania dokumentów transportowych. Pojazdy wyposażone są w systemy GPS, aby wybierać zawsze możliwie najkrótszą drogę. Ponadto systemy pozwalają bazie na kontrolę, w jakim miejscu aktualnie znajduje się tir.

transport ciężarowyUsługi przewozowe powinny cechować się przede wszystkim rzetelnością oraz punktualnością – na tym zawsze najbardziej zależy kontrahentom, o czym wiedzą firmy transportowe, dlatego z reguły prześcigają się w jakości proponowanych usług. Proponują między innymi ubezpieczenie OCP, które gwarantuje klientom, że w razie szkody będą mogli uzyskać odszkodowanie. Wśród często wybieranych opcji znajduje się też profesjonalny załadunek i rozładunek towarów. Transport ciężarowy sprawdzi się przy naprawdę ciężkich ładunkach – najczęściej więc korzysta się z tego przy konieczności przewozu dźwigarów żelbetowych oraz różnych stalowych elementów konstrukcyjnych. Transport sprawdza się więc na przykład wtedy, kiedy chcemy dostarczyć duże ilości materiału na plac budowy oraz na tereny dużych obiektów przemysłowych. Niektóre firmy proponują także transport HDS – długi wysięgnik o dużym udźwigu pozwala na zdecydowane usprawnienie prac ładunkowych i rozładunkowych.

Zarówno transport ciężarowy, jak i HDS, opiera się zawsze na wysokiej klasy systemach telematycznych, które pozwalają na sprawne i szybkie przetwarzanie informacji związanych z danym transportem. Warto zwracać też uwagę na to, aby posiadane przez firmę samochody ciężarowe odznaczały się wydajnością, które w trasie będą zużywać niską ilość paliwa, dzięki czemu klient poniesie niższe koszty wynajęcia transportu.