Studnie głębinowe w Krakowie.

Studnie głębinowe są rozwiązaniem dla kogoś, kto chce mieć zawsze wodę niezależnie od choćby awarii wodociągu. Wiercenie studni głębinowej należy zacząć od znalezienia geodety który na podstawie pomiarów wyznaczy najlepsze miejsce na odwiert, głębokość (w Krakowie jest to ok 40m) oraz określi rodzaj gleby(od tego może zależeć cena jaką nam przedstawi firma która zostanie przez nas zatrudniona).

Co warto wiedzieć o studniach głębinowych?

Studnie głębinoweNastępnie powinieneś zapoznać się z mapami geologicznymi w celu sprawdzenia czy miejsce na odwiert studni głębinowej się nadaje tj. nie ma żadnych stref, które nie pozwalają na wiercenie studni głębinowej. Po zapoznaniu z mapami i wyznaczeniu optymalnego miejsca musimy wykonać projekt swojej studni głębinowej a następnie znaleźć odpowiednią firmę. Należy pamiętać o odległości między studnią a inną studnią, budynkami czy końcem działki. W Krakowie jest pokaźna ilość firm zajmujących się odwiertami studni głębinowej, jednak poziom ich usług jest bardzo różny. Można trafić na firmę, która odwiert zrobi bezproblemowo lecz może być i tak, że będziemy musieli się uzbroić w cierpliwość. Zdarza się tak, że firma, która bierze się za taki odwiert nie ma pojęcia o tym co robi. Dzieje się tak, gdy chce zaoszczędzić na jakości i zatrudnia ludzi bez wiedzy często z tzw. łapanki. Podczas rozmowy z firmą dobrze jest zadać im kilka pytań natury technicznej: Ile lat już robią studnie głębinowe żywiec, jakiej średnicy rury są wkładane w odwiert studni głębinowej. Należy pamiętać, że średnica im większa tym jest lepiej (większa przepustowość) a dodatkowo pompa którą się wpuści do takiego odwiertu musi mieć luz inaczej jeżeli wpadnie kamień między pompę a rurę i możemy zapchać sobie studnie.

Jeśli firma zrobi odwiert studni głębinowej, zamontuje pompę, filtry itp zostaje podłączenie jej do domu, co jest już relatywnie prostą sprawą, więc proponuje zrobić to samemu.