Solidne syfony do kabin prysznicowych

Choć syfony stanowią jeden z ważniejszych elementów wyposażenia łazienek oraz kuchni, to jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo są one ważne. Powinniśmy więc liczyć się z tym, że brak syfonu uniemożliwia korzystanie z systemu kanalizacyjnego, co oznacza, że wówczas nie będziemy mieć dostępu do bieżącej wody.

Syfon z różnych tworzyw

Syfon do kabiny prysznicowejNa rynku dostępnych jest dziś wiele różnych rodzajów syfonów, których rozmiary dostosowane są do konkretnych parametrów łazienek. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o syfonach? Za podstawowy, ale i zarazem najbardziej rozpowszechniony model syfonu uznaje się dziś syfon wyposażony w rurkę fermentacyjną posiadająca charakterystyczny kształt. To właśnie owa rurka odpowiada w głównej mierze za doprowadzanie i odprowadzanie wody – to właśnie przez nią przepływają więc również ścieki, które następnie trafiają do głównego zbiornika kanalizacyjnego. Musimy jednak liczyć się z tym, że możemy dziś wybierać spośród rozmaitych modeli syfonów charakteryzujących się odmiennymi kształtami oraz rozmiarami. Możemy jednak wyszczególnić dwa podstawowe modele syfonów, do których zalicza się dziś syfon butelkowy i syfon rurkowy. Pamiętajmy również o tym, że większość sklepów ułatwia nam dziś wybór odpowiedniego dla nas syfonu za pomocą uproszczonych, klarownych nazw.

Syfon do kabiny prysznicowejIdealnym przykładem jest m.in. syfon do kabiny prysznicowej, którego nazwa warunkuje przeznaczenie owego sprzętu. Syfony te mogą być wykonane z rozmaitych tworzy, wyróżniamy m.in. niezwykle trwałe syfony metalowe odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jak i znacznie tańsze syfony plastikowe, które są również bardziej elastyczne. Warto przy tym zaznaczyć, iż części te posiadają zazwyczaj uniwersalne rozmiary odpowiadające parametrom najbardziej rozpowszechnionych modelom kabin, umywalek czy wanien. Musimy również liczyć się z tym, iż syfony sprzedaje się najczęściej w gotowych, skomponowanych zestawach, do których dołączone są również m.in. pasujące uszczelki, rozetki maskujące, a także korki. Pamiętajmy również o tym, że syfony posiadają różne długości. Podczas remontu kuchni bądź łazienki, musimy więc dokładnie wymierzyć dane przestrzenie, dzięki temu będziemy mogli dostosować konkretne wymiary rury syfonu.

Warto także wspomnieć o tym, że na rynku istnieją również plastikowe, elastyczne rurki, które można delikatnie rozciągać. Tego typu rurkom można również nadawać dowolne kształty, które można ustawiać wedle własnego upodobania. Rurki plastikowe zaleca się jednak wymieniać częściej, niż części metalowe.