Skuteczność iniekcji krystalicznej w osuszaniu budynków

Powódź bardzo często jest naprawdę tragiczna w skutkach – domy, które dawniej nie miały w ogóle żadnej wilgoci, teraz są całkowicie zalane i wymagają osuszania. Należy to przeprowadzić jak najszybciej, aby odratować budynek. Osuszanie budynków konieczne jest także wówczas, gdy obiekt podlegał działaniu wilgoci podciąganej kapilarnie.

Osuszanie budynków nowoczesnymi metodami

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejNa szczęście rozwój technologii umożliwił wprowadzenie nowoczesnych metod osuszania, które posiadają naprawdę wysoki poziom skuteczności. Jednym ze sposobów na odzyskanie dawnego stanu technicznego obiektów jest trwałe osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej. Na czym polega ta metoda? Otóż chodzi tutaj o wytworzenie specjalnej blokady chroniącej budynek przed wilgocią, za pomocą ścieżki w murach i ścianach, które normalnie wykorzystuje wilgoć z podciągania kapilarnego. W te miejsca wstrzykuje się specjalny środek chemiczny, który w procesie krystalizacji w sposób całkowicie skuteczny uszczelnia pory oraz kapilary betonu, tym samym sprawiając, że nie ma już tam miejsca na wilgoć kapilarną. To jedna z najbardziej skutecznych metod, która znana jest na rynku już od ponad dwudziestu lat. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie tracić swojej popularności, a wręcz przeciwnie. Zyska jeszcze większą. Już teraz cieszy się naprawdę ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejNic dziwnego, metoda ta nie wymaga wielkiego wysiłku, a jej efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania. Za jej pomocą można osuszać naprawdę mocno zawilgocone budynki, na których ścianach widoczne są ogromne plamy wody, a także obiekty, u których z powodu wilgoci nastąpiła destrukcja tynków. Odratowanie takich budynków dawniej wydawało się niemożliwie, jednak obecnie nie stanowi żadnego problemu. Przed wyborem odpowiedniej dla nas metody osuszania budynków, przyjrzyjmy się dokładnie naszemu obiektowi i oceńmy skalę uszkodzeń. I tak istnieje duże prawdopodobieństwo, że okaże się, iż najbardziej skuteczna będzie metoda iniekcji krystalicznej, jednak warto przed tym ocenić stan budynku. Jeżeli sami nie potrafimy tego zrobić – zdecydujmy się na pomoc profesjonalistów, którzy mają już duże doświadczenie w osuszaniu budynków. Weźmy doświadczoną firmę specjalizującą się w różnych metodach.

Ważne, by nie faworyzowała żadnej z nich – w ten sposób będziemy mieć pewność, że wybór jest obiektywny i najlepiej dostosowany właśnie do naszego budynku. W niedługim czasie po przeprowadzeniu prac będziemy mogli znów cieszyć się suchym budynkiem bez wilgoci.