Projekt wnętrza na zamówienie

Przestrzeń, w której żyjemy, powinna być nie tylko praktyczna i urządzona wedle naszych potrzeb. To też miejsce, w którym się relaksujemy, z którego powinniśmy być zadowoleni i które z dumą chcemy pokazywać naszym gościom. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku właściwy projekt, który uwzględnia wszystko, co jest nam potrzebne i łączy to w spójną, unikalną całość, doskonale do nas dopasowaną pod każdym, najdrobniejszym nawet względem.

Projekt wnętrz a ustawienie mebli

projekt wnętrzNie każdy z nas posiada wyczucie i umiejętności niezbędne, aby samodzielnie zaprojektować ciekawe wnętrze, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale też dokładnie przemyślane i wyrażające nas każdym przedmiotem, kolorem i wzorem. Brakuje nam też zwykle rozeznania na rynku wnętrzarskim, nie zawsze wiemy, gdzie szukać inspiracji albo konkretnych produktów, odstraszają nas też zaporowe ceny wielu designerskich przedmiotów. A jakby tego było mało, ciężko nam się zdecydować na jeden, konkretny styl i aranżacja stworzona przez nas tworzyłaby kolaż rzeczy, które niekoniecznie do siebie dobrze pasują. Jeśli zmagamy się z takimi problemami lub wiemy, że nas to czeka, warto pomyśleć o zatrudnieniu specjalisty od projektowania wnętrz. Kogoś, kto ma wiedzę i doświadczenie, którego nam brakuje oraz zna się na bieżących i klasycznych trendach w aranżacjach wnętrz. Współpraca z projektantem rozkłada się na kilka etapów.

projekt wnętrzJednym z pierwszych jest szczegółowy wywiad czy ankieta, dotyczące naszych preferencji odnośnie stylu, kolorystyki i szczególnych potrzeb, np. dopasowania wystroju do osób niepełnosprawnych. To odpowiedni moment, aby pokazać zdjęcia wnętrz, które nam się podobają czy wymarzonych mebli. Kolejna część to pomiar pomieszczeń, uwzględnienie ich układu, a nawet widoków za oknem. Dzięki temu projekt wnętrz będzie uwzględniał optymalny układ mebli, choć z pewnością dostaniemy przynajmniej kilka opcji do wyboru. Następna część projektu to jego wizualizacja: tu przychodzimy do konkretów związanych z kolorami, meblami, dodatkami i oświetleniem – wszystko w ramach ustalonego wcześniej budżetu. Jeśli wizualizacja zostanie zaakceptowana, otrzymamy gotowy projekt, wliczając w to listę zakupów czy przewidywany kosztorys zrobienia mebli na wymiar.

Wiele firm zajmujących się projektowaniem wnętrz współpracuje z zakładami stolarskimi i ekipami budowlanymi, tak więc od razu będziemy mieć dostęp do fachowców, którzy zrealizują projekt wnętrza od A do Z, a nasz projektant będzie czuwał nad przebiegiem prac na każdym ich etapie. Tak kompleksowa usługa to bardzo wygodne rozwiązanie z perspektywy klienta.