Posadzka betonowa w domu

Jest gładka, dobrze wyprofilowana, elegancka i funkcjonalna. Posadzka betonowa, bo o niej mowa, ciekawie się prezentuje w pomieszczeniach różnego typu. Nadaje się do lokali prywatnych, jak i zlokalizowanych w przedsiębiorstwach. Czy jednak jest funkcjonalna? Czy nadaje się do kuchni lub jadalni, gdzie narażona jest na pojawienie się różnego rodzaju plam i odbarwień?

Posadzki wykonane z betonu

betonowe posadzki w domuDawniej linoleum, następnie panele imitujące drewno i kafle, dziś betonowa posadzka w domu. Takie aranżacje już nikogo nie dziwą. Są symbolem nowoczesności i architektonicznej swobody. Pozwalają na zastosowanie ciekawych rozwiązań. Prawdą jest, że posadzka betonowa jest stosunkowo nowym elementem dekoracyjnym i użytkowym, niemniej bardzo szybko zyskała popularność. Beton wylewany na posadzkę może być zacierany lub polerowany, wyrównywany zaś ręcznie albo mechanicznie. W każdej sytuacji liczy się precyzja i estetyka. Zaleca się, by podłogę taką pokryć specjalną powłoką z żywicy, która w swoim składzie może zawierać pigmenty lub dodatki uszlachetniające. Sprawiają one, że beton staje się antyelektrostatyczny, antypoślizgowy oraz wodoodporny. Te jego cechy sprawiają, że może być wykorzystywany w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć, np. w łazience, oraz tam, gdzie wyższe jest ryzyko zabrudzenia podłogi, np. w kuchni.

betonowe posadzki w domuCo ważne, tego rodzaju podłoga jest bardzo odporna na zarysowania i uszkodzenia, co szczególnie sprawdza się w domach, w których mieszkają małe dzieci i zwierzęta. Wiele osób obawia się jednak, że posadzka z betonu jest zimna, a przez to mało przyjemna w chłodniejsze pory roku. Nic bardziej mylnego. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zamontować pod nią ogrzewanie podłogowe. Jeśli trzeba wskazać choć jeden minus posadzki betonowej, niech to będzie fakt, że trudno ją położyć samodzielnie. O ile z panelami czy płytkami nawet osoba, która nie zna się na budownictwie, powinna sobie poradzić. o tyle posadzkę z mikrocementu wylać powinien specjalista lub człowiek dysponujący odpowiednimi maszynami. Będziemy mieć wówczas pewność, że podłoga będzie równa. Rosnąca z roku na rok popularność betonowych posadzek sprawiła, że ich cena zaczęła spadać.

Tego rodzaju podłogi są też dostępne niemal w każdym sklepie budowlanym, a osoby, które potrafią ją kłaść, spotkać można coraz częściej. Warto rozważyć taki zakup, bo w perspektywie czasu jest bardzo opłacalny. Co jednak ważne, doskonale się prezentuje, co docenią zwłaszcza osoby lubiące wnętrza nowoczesne i urządzone zgodnie z aktualnymi trendami.