Parametry kostki brukowej

Nawierzchnia z kostki brukowej może prezentować się estetycznie, a wręcz elegancko, jeżeli tylko został dobrany wysokiej jakości materiał do jej wykonania. Produkty powinny posiadać certyfikaty informujące o ich bardzo dobrych parametrach technicznych oraz o zgodności z normami krajowymi i europejskimi. Wysoka jakość kostki jest uzyskiwana przez producentów dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn oraz zaawansowanych technologii.

Szlachetna kostka brukowa i jej parametry

Nawierzchnia z kostki brukowejTo właśnie sprawia, że powstaje prawdziwie szlachetna kostka brukowa – Wołomin to siedziba niejednego znanego jej producenta, który dostarcza na rynek towar jedynie najwyższej jakości, aby spełnić oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów. Jakość tej kostki zostaje uzyskana dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych surowców, są to między innymi grysy bazaltowe i granitowe. Aby uzyskać konkretne efekty estetyczne oraz parametry techniczne, stosuje się dodatkowo także plastyfikatory oraz barwniki pochodzące od renomowanych, sprawdzonych producentów. W efekcie powstała kostka brukowa wyróżnia się pięknym wyglądem. Nawierzchnia budowana za jej pomocą charakteryzuje się zaś trwałością i jest odporna nawet na duże obciążenia.

Podwórze z kostkiOczywiście odporność ta zależy od parametrów – w przypadku ciągu pieszego możemy zastosować kostkę o grubości raptem 4 cm i już będziemy mieć pewność, że nie ulegnie ona żadnym uszkodzeniom mechanicznym. Natomiast jeżeli dana nawierzchnia ma służyć ruchowi pojazdów, wówczas musimy wybrać kostkę brukową grubszą niż 6 cm, aby spełniła ona nasze oczekiwania i nie uszkodziła się podczas eksploatacji. Na szczęście producenci z Wołomina oferują szlachetną kostkę w różnych grubościach, dlatego każdy bez problemu może znaleźć takie rozwiązanie, które będzie całkowicie pasować do jego oczekiwań. Warto wiedzieć, że renomowani producenci przed oddaniem szlachetnej kostki brukowej na wołomiński rynek, przeprowadzają jej testy we własnych laboratoriach. W ten sposób można dokładnie stwierdzić, czy dana kostka spełnia restrykcyjne wymagania jakościowe. W efekcie każdy klient ma pewność, że w Wołominie kupi jedynie taką kostkę brukową, która jest zgodna z normami krajowymi oraz europejskimi.

Słowem podsumowania, rynek polski jest naprawdę szeroki i znajdziemy na nim wiele różnych kostek brukowych, jednak powinniśmy brać pod uwagę jedynie te najwyższej jakości, gdyż tylko one są odpowiednio trwałe i wytrzymałe, a nawierzchnia z nich wykonana prezentuje się bardzo dobrze nawet po długim czasie, gdy jest narażona na czynniki atmosferyczne.