Oszustwa przy sprzedaży

Domeną naszych czasów jest między innymi to, że każdy chce zarobić. Wkładając jak najmniej pracy, chcemy aby zysk był nawet nieproporcjonalnie wysoki.

Najgorzej, gdy dzieje się to kosztem drugiej osoby, kupującego. Dochodzi wtedy do oszustwa, co grozi nawet ustalonymi sankcjami, gdyż jest to niezgodne z prawem. Generalnie. W praktyce za każdym razem gdy coś kupujemy, powinniśmy kierować się zasadą ograniczonego zaufania do sprzedającego. Zawsze, bez wyjątku typu – bo jemu dobrze z oczu patrzyło, lub – taka ładna kobieta nie mogła by przecież mnie oszukać, a jednak. Nasza czujność powinna rosnąć zwłaszcza wtedy, kiedy kupowana rzecz nie ma już gwarancji ze względu na używany stan przedmiotu.

Im jego wyjściowa cena wyższa, tym również ponosimy większe ryzyko ze względu na poniesione koszty, które może być w kryzysowej sytuacji niezwykle trudno nam odzyskać. Kupując samochód, wart statystycznie około kilkunastu tysięcy, warto zainwestować nawet te kilkaset złotych po to, by być pewnym, przekonanym co do słuszności zakupu. Sprzedawcy auto detailing kraków stosują bowiem przeróżne triki, by zmylić nas, kupujących co do rzeczywistego stanu danego pojazdu.

Takie rzeczy jak odnawianie tapicerki, renowacja kierownicy, odmalowanie karoserii to już elementy na porządku dziennym. To jest niemal oczywiste, że nikt nie kupi za rozsądne pieniądze obdrapanego, brudnego samochodu. To są jednak rzeczy to samodzielnego sprawdzenia, nie trzeba być żadnym fachowcem czy specjalistą motoryzacji, by to stwierdzić.

Jeśli jednak chodzi o to, co znajduje się pod maską i w jakim jest to stanie, niestety, powinniśmy odwiedzić chociażby ten najbliżej znajdujący się warsztat samochodowy. Tam wykwalifikowany mechanik na specjalistycznych podnośnikach i innych aparatach prześwietli samochód od przysłowiowego a do z. Tam nic się nie ukryje.

Warto zaznaczyć, iż jeśli sprzedawca będzie miał oporu przed wjechaniem w takie miejsce przed zakupem – to dla nas sygnał stop. Sprzedawca ten nie jest godny zaufania, gdyż z całą pewnością chce coś przed nami ukryć.