Ogrody świata i pielęgnacja ogrodów

Wraz z modą zmieniają się panujące trendy niemal w każdej dziedzinie życia, nie omija to też ogrodów i roślinności. To co w jednym sezonie jest popularne, w kolejnym odchodzi do lamusa zastąpione przez coś zupełnie innego.

Pielęgnacja łódzkich ogrodów to nie problem

pielęgnacja ogrodówJednak niezależnie od zmieniających się trendów niezmiennie funkcjonują elementy ponadczasowe, takie jak pielęgnacja ogrodów-łódź. Ponadczasowe w przypadku ogrodów są ogrody w stylu takim jak ogród angielski, ogród francuski i ogród japoński. Pierwszy z nich zrywa ze sztucznością ogrodów barokowych i promuje styl naturalnego ogrodu krajobrazowego. Są to ogrody, które kojarzą się z romantyzmem, naturalnością i swobodą. Drugi wspomniany ogród – ogród francuski to przede wszystkim regularność kompozycji, symetria, kontrast barw, zróżnicowanie wysokości terenu. Ostatni z nich ma płynnie łączyć się z domem i wtapiać w krajobraz, jest niezwykle naturalny, a jednocześnie dopracowany w każdym szczególe. Charakterystyczne dla niego są strumienie, stawy, mostki, kamienne ścieżki, kamienie, latarnie, wieżyczki. Jeśli potrzebujesz inspiracji do założenia własnego ogrodu, to w Polsce, w takich miastach jak Łódź, Warszawa czy Wrocław jest ich pod dostatkiem. Ogród w stylu francuskim możemy podziwiać przy Zamku Królewskim w Warszawie, przy pałacu królewskim we Wrocławiu, doskonałym przykładem jest też ogród Branickich w Białymstoku. Chcąc zobaczyć ogród angielski wystarczy się wybrać na spacer do takich miejsc jak Łazienki Królewskie w Warszawie czy do Parku w Arkadii (we wsi niedaleko Łowicza w województwie łódzkim), albo też do Ogrodu Dentrologicznego w Przelewicach. Ogród japoński zobaczymy w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym, ale też we Wrocławiu, gdzie znajduje się chyba najbardziej znany Ogród Japoński w Polsce, a także w Jarkowie, Janowicach czy w Starej Morawie. Niewątpliwie założenie takiego ogrodu przy domu to nie lada wyzwanie, jeśli jednak chcemy się go pojąć to warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Usługi ogrodnicze w Łodzi mają na szczęście wysoki standard, możemy więc znaleźć doskonałą firmę dla której projektowanie ogrodów, a w późniejszym czasie nawadnianie ogrodów i pielęgnacja ogrodów to nie problem.