Ogródki działkowe – budowa wspólnej kuchni

Zarządca ogródków działkowych powinien zadbać o to, aby na gospodarowanym terenie, oprócz poszczególnych, wydzielonych działek, znalazła się także wspólna przestrzeń – świetlica, łazienka, miejsce na ognisko. To pozwoli na organizowanie imprez integracyjnych w trakcie sezonu, spotkań oraz zebrań bez obaw o panujące warunki.

Wyposażenie kuchni na działce

Meble na zamówieniePierwszą okazją na zorganizowanie eventu jest krajowy dzień działkowca, który obchodzimy wakacyjną porą. To najlepszy moment na wspólną zabawę osób, które do tej pory opalały się po sąsiedzku, ale bez wchodzenia w większą zażyłość. Impreza integracyjna pozwoli działkowcom dobrze się poznać. Oprócz tańców i konkursów, warto zadbać o catering dla uczestników. Oczywiście zamawianie jedzenia z zewnątrz może nas sporo wynieść, ciekawą opcją za to może być zatrudnienie jednej kucharki, która przygotuje posiłki w naszej kuchni znajdującej się obok świetlicy. Ważne, by kuchnia była właściwie wyposażona, aby gotowanie w niej wiązało się z całkowitym komfortem. Jeśli działkowa kuchnia to małe pomieszczenie, warto zadbać o to, aby znalazły się tam tylko niezbędne meble. Ich większa ilość będzie tylko niepotrzebnie zajmować przestrzeń.

Meble na zamówienieW marketach i salonach meblowych bardzo często mamy do czynienia z przygotowanymi zestawami mebli kuchennych, zawierających standardową liczbę elementów – to rozwiązanie sprawdza się w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, gdzie zazwyczaj kuchnie są podobnej wielkości, jednak z pewnością nie będzie to najlepszy pomysł dla naszej małej kuchni na działce. Tutaj lepiej zdecydować się na drewniane meble na zamówienie w Rumii. Składając indywidualne zapytanie o meble, będziemy mogli dobrać potrzebną nam ilość elementów, ponadto zarówno blaty, jak i fronty szafek, zostaną wykonane na wymiar. Nie będzie więc konieczności przycinania blatów, gdyż nie ma możliwości, aby okazały się za długie. Oczywiście jeśli przed złożeniem zamówienia dokonamy szczegółowych pomiarów pomieszczenia – powinniśmy mieć wykonany projekt, aby mieć ustalone, gdzie znajdzie się dany mebel. W ten sposób unikniemy niespodzianek. W tak zaaranżowanej kuchni całe miejsce będzie optymalnie wykorzystane.

Oprócz mebli konieczna jest też niezbędna przestrzeń do przemieszczania się – to istotne dla komfortu osoby gotującej. Warto więc czasem zrezygnować z jednej szafki na rzecz potrzebnej przestrzeni. Być może konieczne będą kompromisy, jednak, przygotowując wspomniany już plan pomieszczenia, z pewnością uda się nam stworzyć nie tylko estetyczną, ale i komfortową kuchnię.