Odświeżenie wnętrza – nowa aranżacja

Ludzie dzielą się na dwie grupy. Jedni, gdy przychodzi jesień, popadają w chandrę i nie mają zupełnie energii do niczego, inni zaś – chcąc się strzec przed tym stanem, mają wielką ochotę na zmiany i to wówczas je zaczynają. Druga opcja jest o wiele ciekawsza, możemy dzięki temu odzyskać dobre samopoczucie.

Aranżacja wnętrz ciepła i kolorowa

aranżacja wnętrzNajlepiej wprowadzać zmiany w najbliższym otoczeniu – na przykład możemy ożywić wnętrze nową aranżacją. Aranżacja wnętrz na jesień powinna być kolorowa, ciepła, kojarząca się ze słońcem i energią. Dzięki temu będzie ona stanowić przeciwwagę dla widocznej za oknem pochmurnej i zimnej pogody. Do dekoracji możemy wykorzystać naturalne drobiazgi, które znajdziemy podczas spaceru, na przykład szyszki, kasztany, żołędzie czy nawet ziarna kukurydzy. Z odrobiną wyobraźni uda nam się stworzyć wyjątkowe ozdoby, które wprowadzą niepowtarzalny klimat do naszego mieszkania. Kiedy już pogoda będzie zupełnie niesprzyjająca i nic nas nie zachęci do wyjścia z domu, wówczas takie dekoracje z pewnością będą poprawiać nam samopoczucie. W takim otoczeniu z wielką przyjemnością usiądziemy z gorącą herbatą i książką, i odpoczniemy, zapominając o ponurej aurze. Jeśli mamy kominek – już jesteśmy w raju.

aranżacja wnętrzBez niego jednak też można sobie radzić. Ciepło możemy wprowadzić przez puchowe, grube koce, futra czy skóry. Tego typu elementy dobrze komponują się z drewnem. W dodatku skóry dostępne są w sklepach w kolorach standardowych, brązach i beżach, dlatego doskonale wkomponują się w każde wnętrze, nadając mu charakteru. Motywy zwierzęce będą nam kojarzyć się z Afryką, co sprawi, że w pomieszczeniu niemal poczujemy promienie słońca. Jeśli chodzi o barwy, to oczywiście będą to słoneczne żółcie, ciepłe brązy, pomarańcze i czerwienie. Ale możemy też pomyśleć o czymś energetycznym, takim jak kolor zielony. Co ciekawe, może on działać także relaksacyjnie, gdy połączymy go z niebieskim. Niektórym od razu przyjdą na myśl piękne pawie pióra. Zamiast wymieniać meble na nowe, co z pewnością wiele by nas kosztowało, lepiej po prostu kupić nową farbę i za jej pomocą odmienić wnętrze. Nie bójmy się na przykład głębokiej czerwieni, gdyż to kolor, który dobrze wygląda zarówno z szarościami, beżami, jak i kolorami pastelowymi.

Równocześnie kolor bordowy jest uznawany za elegancki (jest to przecież barwa królewska), dlatego takie wnętrze będzie na pewno stylowe. Możemy postawić też na dodatki retro czy country. Jak widać, szybka aranżacja wnętrza to żaden problem, wystarczy mieć naprawdę dobry pomysł, który odmieni pomieszczenie w prosty sposób.