Od czego zależy cena mebli na wymiar?

Meble na wymiar są coraz częściej doceniane nie tylko przez zamożnych klientów. Dawniej były one drogie i nie każdego było na nie stać. Było także niewielu producentów takiego wyposażenia, a większość z nich była zlokalizowana w większych miastach. Jednak to już przeszłość. Teraz jest coraz więcej firmy z taką ofertą.

Jakie meble na wymiar są najlepsze?

meble na wymiar Do tego jeśli spojrzymy na meble na wymiar – ceny w Krakowie prezentują się korzystnie dla kupujących. Takie wyposażenie wnętrz będzie stylowe i niepowtarzalne, więc jest wybierane nie tylko przez osoby, którym zależy na luksusie, ale też na ciekawym wnętrzu. Nadal jednak widać pewne rozbieżności, jeśli chodzi o ceny mebli na zamówienie. Zależą one od wielu czynników. Przede wszystkim jest to rynek lokalny oraz decyzja producenta. Jeśli na rynku jest wiele firm meblowych to muszą one ze sobą konkurować także pod względem ceny. Również każda firma ustala własne stawki sugerując się cenami konkurencji, cenami materiałów jakie kupują i własnymi wyliczeniami odnośnie robocizny. Kolejna kwestia to użyte materiały. Meble na wymiar wykonane z litego drewna będą o wiele droższe od tych wykonanych z taniej sklejki. Drewno to nie jest tani materiał, a do tego płaci się za jego trwałość. Lite drewno jest solidne, mocne, na pewno nie będzie się odkształcało tak jak sklejka.

meble na wymiar Meble mają też różne wykończenia. Gałki i uchwyty mogą być plastikowe, aluminiowe, miedziane, czy posrebrzane. Im bardziej szlachetny materiał tym opłaty będą większe. Przy meblach z obiciem liczy się to, czy będzie to standardowa tapicerka, czy naturalna skóra (najdroższa opcja). Niektóre firmy tworzące meble na wymiar oferują także wykonanie blatów kuchennych. Tutaj ceny też mogą się wahać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy. Tworzywo sztuczne jest najtańsze. Oferowane są także blaty z drewna, metalu, a także bardzo trwałe blaty kamienne (marmurowe i granitowe). Za takie blaty trzeba sporo wyłożyć, ale są one niemal niezniszczalne. Są odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i chemiczne, nie butwieją, nie odkształcają się, nie pękają. Cena mebli będzie też zależeć od projektu. Prosta szafa wnękowa z drzwiami przesuwanymi będzie tańsza, niż designerski, stylizowany na zabytkowy stół do jadalni.

Jego wykonanie jest bardziej skomplikowane, zajmuje więcej czasu, często trzeba ręcznie rzeźbić poszczególne elementy. Nic więc dziwnego, że za taki stół często trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Jak widać cena mebli na wymiar może być bardzo niska lub bardzo wysoka, nie mniej jednak warto jest rozważyć taką opcję.