Ocieplanie poddasza pianką– systemy dostosowane do różnych potrzeb

Tradycyjne izolacje z płyt styropianowych lub wełny mineralnej wymagają układania folii, która zabezpieczy powierzchnię przed działaniem wody i nie narazi budynku na zawilgocenie.

Ocieplanie poddasza pianką zwiększa komfort

ocieplanie poddasza piankąNiezbędne jest także przycinanie płyt oraz ich odpowiednie łączenie. Płyty mogą osiadać, lekko się przesuwać. Takich problemów nie sprawiają nowoczesne izolacje natryskowe.Do metody natryskowej wykorzystywana jest pianka poliuretanowa (pianka PUR). Jest to materiał wielokomórkowy, który charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością, co oznacza, że warstwa z niego wykonana to nowoczesna, bardzo szczelna hydroizolacja. Pianka poliuretanowa zapewnia także doskonałą termoizolację skutecznie chroniąc budynek przed utratą ciepła. Ocieplanie poddasza pianką często ma na celu nie tylko zwiększenie komfortu mieszkania i trwałości całej konstrukcji (odpowiednia izolacja przed wodą i niskimi temperaturami chroni przed pękaniem ścian), ale także obniżenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku.Warto jednaj zwrócić uwagę na to, że izolacja musi być dostosowana do konkretnego budynku, jego specyfiki i potrzeb. Firmy zajmujące się ocieplaniem budynków wykorzystują systemy o niskiej, średniej oraz wysokiej gęstości. Ocieplanie pianką o gęstości do 12 kg/m3 pozwala stworzyć izolację termiczną i akustyczną.

Do izolacji ścian i pokryć dachowych od wewnętrznej strony zwykle polecane są systemy o średniej gęstości (około 35 kg/m3). Systemy o dużej gęstości (powyżej 60 kg/m3) doskonale sprawdzą się do izolacji natryskowych na dachach.