Modne okna – żaluzje

Okna to jeden z tych elementów naszego domu, który na przestrzeni kilku czy kilkunastu ostatnich lat uległ ogromnej metamorfozie.

Szczecińskie żaluzje mają rzeszę fanów

żaluzjeI nie chodzi tu wyłącznie o to, że drewniane okna zostały zastąpione przez plastikowe ale o to, że zdecydowanie uległy zwyczaje ozdabiania okien. Jeszcze kilkanaście lat temu w niemalże każdym domu znajdowały się ozdobne firany oraz ciężkie i grube zasłony, które zasłonięte na okno wieczorami chroniły przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Obecnie jednak firany i zasłony stosowane w domach uległy ogromnym zmianom, nabrały zdecydowanie bardziej współczesnego wyglądu, najmodniejsze są na przykład całkowicie gładkie, jednokolorowe zarówno firany jak i zasłony. Ciężko zresztą nawet mówić o firanach, gdyż te przeżywają prawdziwy kryzys gdyż zgodnie z najnowszymi trendami w ogóle nie powinno się ich stosować. Zasłony zresztą także są coraz mniej popularne ze względu na to, że ich rolę coraz częściej pełnią żaluzje-szczecin lub rolety, które z roku na rok zdobywają coraz większą rzeszę fanów. Obserwując rynek można także przypuszczać, iż firany będą jeszcze mniej popularne odkąd na rynku pojawiły się plisy, które w odróżnieniu od wcześniej wymienionych żaluzji oraz rolet są także naprawdę ozdobne. Jak widać zatem okna przeszły zdecydowanie jedną z największych metamorfoz w porównaniu z innymi elementami wyposażenia czy też elementów domu.

Sądzać jednak po tym, jak trendy szybko się zmieniają oraz jak często wracamy do rozwiązań, od których kilkanaście lat wcześniej odchodziliśmy można sądzić, że zasłony i firany jeszcze wrócą do łask.