Mieszkanie w stylu gabinetowym

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby przebywać w eleganckim wnętrzu. W takim mieszkaniu można cieszyć się prawdziwym poczuciem bezpieczeństwa. Dostojność i luksus to tylko niektóre z cech, jakimi odznacza się styl gabinetowy. Jeżeli chcemy więc, by nasze mieszkanie prezentowało się wyjątkowo, warto pomyśleć o jego wykorzystaniu, na przykład w salonie.

Dekoracja za pomocą paneli 3D

polecane panele dekoracyjne 3DJest to styl z długą tradycją, ukształtował się bowiem już w XIX wieku i przez ten czas nie stracił nic na swojej popularności, a wręcz przeciwnie. Z początku występował jedynie w prywatnych pokojach właścicieli domów. Pokoje te – nazywane gabinetami – tak naprawdę nie służyły do pracy, a jedynie do relaksu. Jednak estetyczne, eleganckie wnętrze zapewniało właśnie jak najlepsze warunki do takiego wypoczynku. Czym odznaczał się styl gabinetowy? Podstawą jest wrażenie solidności oraz ponadczasowości. To dlatego meble te musiały być wykonane z jak najlepszych materiałów – trwałych, masywnych i wytrzymałych. Takich, które już na pierwszy rzut oka informują nas o tym, że są właściwie nieśmiertelne i przetrwają naprawdę długie lata. W stylu gabinetowym wykorzystuje się proste, klasyczne formy, po to, aby uzyskać atmosferę pełną powagi. Dekoracje nie są tu wskazane, zwłaszcza takie jak barokowe ornamenty wykorzystywane z zamiłowaniem w innych stylach.

polecane panele dekpolecane panele dekoracyjne 3Doracyjne 3DNie musimy jednak całkowicie rezygnować z dekoracji, tylko trzeba je po prostu w odpowiedni sposób dobrać do wnętrza. Dobrze sprawdzą się obrazy przedstawiające krajobrazy, ale też polecane panele dekoracyjne 3D. Sklepy, które oferują takie panele, proponują naprawdę szeroki wybór grafik – dzięki temu każdy klient może wybrać takie panele dekoracyjne, które całkowicie zaspokajają jego gust estetyczny. Pamiętajmy jednak, że w stylu gabinetowym wszelkie szaleństwa są niewskazane, dlatego nie bawmy się barwami i kontrastami. Wybierzmy grafikę stonowaną i spokojną. Dzięki temu patrząc na nią, odczujemy ukojenie, spokój oraz poprawę samopoczucia. To bardzo ważne, jeżeli zależy nam na wysokich standardach odpoczynku w salonie zaprojektowanym w stylu gabinetowym.

Zaletą takich paneli dekoracyjnych 3D jest ich uniwersalność – równie dobrze jak w salonie, sprawdzą się w sypialni, a nawet w kuchni. Dlatego możemy być pewni, że to inwestycja na lata. Nawet jeżeli powiesimy panele dekoracyjne 3D w salonie, a po pewnym czasie będziemy chcieli przeprojektować salon, możemy bez problemu przenieść te panele na przykład do sypialni. Stonowana grafika na pewno dobrze się tam sprawdzi.