Meble do kuchni – trendy na rok 2018

Trendy zmieniają się z każdym rokiem i nie dotyczy to tylko ubrań, ale też innych dziedzin – na przykład wyposażenia wnętrz. Jeżeli ktoś chce być na bieżąco z tym, jakie meble będą modne w nadchodzących miesiącach, powinien regularnie zapoznawać się z zawartością profesjonalnych katalogów wnętrzarskich.

Kuchnia modna w roku 2018

meble na wymiarProjektanci bardzo często uczestniczą też w różnego rodzaju konferencjach czy wydarzeniach branżowych, dzięki czemu wiedzą, jakie są aktualne trendy. To wykorzystują potem w swoich projektach aranżacji wnętrz. Jeśli więc stoimy właśnie przed projektowaniem nowej kuchni, warto zapoznać się z tym, co jest modne w aktualnym roku 2018. Wśród specjalistów pojawiają się opinie, że podobnie jak w roku 2017, i w tym roku, który przecież dopiero co się rozpoczął, królować będą kolory ziemi – a więc wszelkiego rodzaju brązy, piaski i szarości. Zaletą tych barw jest to, że potrafią one uspokajać. To dlatego nic nie tracą one na popularności w aranżacji wnętrz. Mimo iż w roku 2018 możemy liczyć na harmonijne, spójne aranżacje, to oczywiście będzie obecny także zupełnie odmienny trend – a więc zaskakujące kontrasty. Natrafimy na kuchnie, które łączą spokojnie barwy z krzykliwymi kolorami, na przykład z intensywnym turkusem, fuksją czy pomarańczem.

meble na wymiarDla niektórych osób takie rozwiązanie może wydawać się wyjątkowo ekstrawaganckie i pozostaną przy wersji spokojniejszej, dla innych zaś takie kontrasty będą prawdziwym wybawieniem – dzięki nim można bowiem poczuć przypływ energii, co z pewnością przyda się przy realizowaniu nowych eksperymentów kulinarnych. Co istotne, zamiast decydować się na standardowe meble dostępne w sklepach meblowych, warto wykonać atrakcyjną aranżację z wykorzystaniem mebli na wymiar. Jeżeli chodzi o małe miasteczka takie jak Lubin meble na wymiar do kuchni są tu dostępne u niewielu tylko producentów. Warto jednak sprawdzić, co oni nam oferują i wybrać taką firmę, której meble odznaczają się naprawdę wysoką jakością. Wprawdzie za indywidualne zamówienie będziemy musieli więcej zapłacić, efekt z pewnością nas zachwyci i nie będziemy żałować wydanych pieniędzy. Warto postawić na przykład na meble na wymiar w stylu minimalistycznym, gdyż zgodnie z prognozami specjalistów, to właśnie ten styl będzie wiódł prym w roku 2018.

Utrzymane w nim kuchnie odznaczają się świeżością, spokojem i czystością, dlatego z pewnością spodobają się każdej pani domu. Minimalizm zdecydowanie wygrał ze stylem skandynawskim, który cieszył się dużą popularnością w ubiegłych latach.