Wady i zalety konstrukcji stalowych

Wiele osób korzysta z zalet konstrukcji stalowych. Konstrukcje stalowe są niezwykle trwałe oraz bezpieczne. Stal ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim można ją użytkować zaraz po wykonaniu. Nie trzeba czekać aż wyschnie, tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku betonu. Jest to dość istotne jeśli na przykład budujemy halę stalową. Wówczas nie musimy na nic czekać i od razu możemy ją użytkować.

montaż klimatyzacjiDla przedsiębiorców nie wiąże się to zatem z żadną stratą pieniędzy. Od razu mogą oni użytkować halę i od razu mogą na jej funkcjonowaniu zarabiać. Ogromną zaletą stali jest także to, że ciężar własny konstrukcji jest stosunkowo mały. Jeśli chodzi o działanie sił dynamicznych to tutaj także nie ma żadnego problemu. Dużą zaletą stali jest także przenoszenie dużych obciążeń przy stosunkowo małych wymiarach elementów. Stal jest także wytrzymała na rozciąganie.

Znajduje także zastosowanie przy zróżnicowanych wymaganiach technologicznych w zakresie rozpiętości oraz obciążeń. Jeśli chodzi o zalety stali to można ją także przystosować istniejącą konstrukcję do zmian technologii oraz użytkowania budynku. Warto także wiedzieć, że wszelkie elementy stalowe są wytwarzane metodami przemysłowymi. Dzięki temu właśnie można zyskać na ekonomii, szybkości oraz łatwości montażu.

Stal jest wręcz niezbędna przy wznoszeniu wysokich budynków, a także przekryć, które mają bardzo duże rozpiętości. Oczywiście stal, tak jak wszystko ma swoje wady. Pierwszą z nich jest wrażliwość na działanie czynników korozyjnych. Stal cechuje się także dużą przewodnością cieplną oraz akustyczną. Zanim zdecydujemy się na budowę konstrukcji stalowej to powinniśmy wiedzieć, że ma ona małą odporność na zmiany temperatury. Wadą takiego rozwiązania jest także konieczność przeprowadzania okresowych konserwacji.

Przez to wzrastają koszty eksploatacji obiektów oraz wszelkich budowli, które wykonane są ze stali. To wszystkie wady i zalety konstrukcji stalowych. Należy zdawać sobie z nich sprawę zanim zainwestujemy w taką konstrukcję.

Źródło: http://zaklad-slusarski.com