Lampki do pokoju niemowlaka

lampaPokój niemowlęcia powinien być dostosowany nie tylko do najmłodszego członka rodziny, ale również do potrzeb jego mamy, czyli osoby dla niego najbliższej. W pokoiku powinno znajdować się przede wszystkim łóżeczko dopasowane do wagi i wzrostu dziecka, odpowiednio zabezpieczone.

W niedalekiej odległości od łóżeczka znajdować powinien się funkcjonalny przewijak. Przewijak najlepiej postawić na podwyższonej powierzchni, pod która znajdują się szuflady z niezbędnymi przyborami pielęgnacyjnymi, takimi jak pieluszki czy chusteczki nawilżające. Ważne jest również, aby w pokoju znajdowała się odpowiednio duża ilość szafek i półek, aby móc w nich pochować nie tylko ubranka dla dziecka, ale również niezbędne przedmioty takie jak laktatory czy wkładki laktacyjne. W pokoju powinien znajdować się wygodny fotel lub siedzisko, aby podczas nocnego karmienia młoda mama mogła spokojnie usiąść i nakarmić dziecko. W takim przypadku przy się również odpowiednie oświetlenie. Przy siedzisku powinien znajdować się niewielki stoliczek z lampką biurkową. Aby dziecko nie bało się spać w ciemności warto zainwestować w kolorowe lampki ścienne, które nocą emitują delikatne światło, rozpraszając ciemność. Dodatkowo warto wiedzieć, że takie lampki nie pobierają dużo energii i mogą świecić całą noc. To również doskonała pomoc dla rodziców, którzy wstają rano i kierują swoje kroki do pokoju dziecka. Jaka powinna być lampka nocna do pokoju niemowlaka? Przede wszystkim wykonana z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia. W dalszej kolejności warto zadbać o to, aby lampka posiadała wesołe, jasne kolory, a tym samym emitowała ciepłe światło. Lampka powinna posiadać długi kabel, aby możliwe stało się jej podłączenie nawet wtedy, kiedy gniazdko znajduje się w znacznej odległości.

Lampka tego typu powinna być montowana nad łóżeczkiem, jednak nie za nisko, aby nie oślepiała dziecka. Wiele tego typu lampek posiada dodatkowo wbudowany mechanizm katarynkowy. Odwiedzając sklep z lampami warto sprawdzić w ofercie najbardziej topowych marek dostępnych w Polsce: lampy italux z pewnością spełnią nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania klientów.