Funkcjonalna sofa tapicerowana z funkcją spania

Współcześnie coraz więcej osób urządzających swoje mieszkania zaczyna ponownie powracać do stylowych, ponadczasowych aranżacji wnętrz nawiązujących do niegdyś szalenie spopularyzowanego stylu art deco, który zwany jest również przez niektórych stylem lat 30. Do jednych z bardziej charakterystycznych motywów, którymi charakteryzuje się tamtejszy okres, zaliczają się niewątpliwie stylowe, tapicerowane sofy, które wyścielane były bardzo nietypowymi materiałami jak na tamtejsze czasy.

Sofa mająca moduły

sofa tapicerowana z funkcją spaniaWspółcześnie coraz więcej osób wyposaża swoje salony oraz sypialnie w nieco udoskonalone, tapicerowane sofy, które posiadają również funkcję spania. Na samym wstępie warto zaznaczyć, iż współcześnie sporą popularnością cieszą się sofy obite nietypowymi materiałami, do których zaliczyć możemy m.in. welur, ekologiczną skórę. Meble te najczęściej wypełnia się dziś pierzem bądź elastyczną pianką silikonową, która dostosowuje się do kształtu naszego ciała. Sporą popularnością wśród klientów cieszy się też obecnie nowoczesna sofa tapicerowana z funkcją spania, która składa się z kilku rozkładanych modułów. Mebel ten dedykowany jest zwłaszcza przestrzeniom o stosunkowo ograniczonym metrażu, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

sofa tapicerowana z funkcją spaniaSofy te wyposażone są również w wygodne, rozkładane podłokietniki, które nie tylko podpierają nasze ramiona, ale również często pełnią również rolę prowizorycznych, wąskich ław, na których można trzymać napoje czy przekąski. Warto również wspomnieć o tym, że większość rozkładanych mebli tapicerowanych wyposażona jest dziś również w praktyczne skrzynie, w których można przechowywać m.in. pościel. Rozwiązanie to z pewnością ucieszy najbardziej osoby, które zamieszkują małe kawalerki. W mieszkaniach tych zazwyczaj znajduje się jedynie jeden pokój, który pełni dwie, a nawet i trzy zasadnicze funkcje: sypialni, salonu, a czasem i nawet jadalni. Tego typu sofy tapicerowane zajmują stosunkowo mało miejsca, a ponadto z powodzeniem pełnią rolę zarówno łóżka, jak i wygodnej sofy. Na końcu warto również podkreślić, że moda na sofy w ostatnim czasie przybrała na sile do tego stopnia, że mebel ten jest dziś ogólnodostępny.

Rozkładane sofy można dziś zakupić w praktycznie każdym dobrze zaopatrzonym salonie meblowym. Warto również zwrócić uwagę na to, że sofy te sukcesywnie tanieją. Na ich zakup może więc pozwolić sobie nawet osoba ograniczona stosunkowo małym budżetem. Praktyczne sofy z pewnością posłużą nam przez wiele lat, warto więc decydować się na zakup meble w renomowanym salonie słynącym z wysokiej jakości produktów.