Pora na lampy LED

Można by powiedzieć: czas na lampy LED! Pora wyrzucić wszystkie stare żarówki żarowe i zainstalować w swoich domach, biurach czy firmach żarówki ledowe! Dlaczego? Bo LED to same plusy. Przede wszystkim, są one nadzwyczaj energooszczędne! Nastawione są one na niski pobór energii, nieporównywalnie mniejszy niż w wypadku oświetlenia żarowego.

lampa LEDPonadto, świecą one kilkadziesiąt razy dłużej: ich producenci określają żywotność LED na minimum 50 tysięcy godzin, co daje kilka lat świecenia. I nie ma tu znaczenia, jak często włączamy i wyłączamy światło. LED nie zawiera szkodliwej dla środowiska rtęci, jest zupełnie biodegradowalny.
A do tego, ilość emitowanego przez żarówki LED dwutlenku węgla jak i promieniowania UV jest znikoma, dzięki czemu jest on bezpieczny dla środowiska. Taka lampa LED świetnie sprawdza się w każdych warunkach: w prywatnym domu, w urzędzie czy gabinecie lekarskim lub stomatologicznym. Światło można sobie wybrać: cieplejsze lub chłodniejsze. Na naszym rynku jest wiele firm, które oferują ledowe oświetlenie, więc bez większego problemu znajdziemy coś dla siebie. Świetnie prezentują się taśmy ledowe, czyli cienkie paseczki z diodami, które z łatwością można wszędzie montować.
Z powodzeniem są one wykorzystywane w miejscach trudno dostępnych. Do taśmy jest specjalne zasilanie, które ma za zadanie stabilizowanie napięcia i przez to zapobieganiu diód. Takie rozwiązanie może być z powodzeniem wykorzystywany na zewnątrz. Oświetlenie ledowe to fenomenalne rozwiązanie w dziedzinie światła. Energooszczędne, bezpieczne dla środowiska i efektowne dla oczu. Z naszego rynku powoli znikają żarówki żarowe, stosowanie LED, zatem, już niedługo będzie normą. Prawdopodobnie, regulowaną prawnie, tak jak regulowane prawnie jest segregowanie śmieci.

Warto już dziś, zrezygnować z tradycyjnych żarówek na rzecz nowoczesnych lamp czy też diod ledowych. Nasze rachunki za prąd będą niższe, planeta bezpieczniejsza a i nasze oczy skorzystają na lepszym jakościowo świetle. Pora żarówki ledowe!