Oświetlenie w domu

Oświetlenie stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. W zależności od rodzaju pomieszczenia oraz od jego przeznaczenia należy wybierać różne rodzaje oświetlenia.

  • oświetlenie dziecięceW pomieszczeniach takich, jak kuchnia czy łazienka doskonale sprawdza się oświetlenie halogenowe. Oświetlenie łazienkowe powinno być podzielone na kilka stref. Można zamontować słabsze oświetlenie np. nad wanną, tak aby w czasie relaksującej kąpieli myć się tylko przy słabym świetle. Z kolei przy lustrze oświetlenie powinno być mocne. W łazienkach bardzo często stosuje się również obniżenie sufitów. Dzięki temu na suficie będzie można zamieścić lampki halogenowe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdej łazienki.
  • Jeżeli chodzi o oświetlenie dziecięce to także powinno być ono kilku punktowe. W pokoju dziecka można zamontować bajkowe lampy, na których można odnaleźć postacie z ulubionych, dziecięcych bajek. Jeżeli przy łóżku znajduje się stolik nocny to można umieścić lampkę nocną także na takim stoliku. Bardzo ważne jest oświetlenie biurkowe. Dziecko, które już się uczy musi mieć zapewnione odpowiednie warunki do pracy. jednym z tych warunków jest właśnie zapewnienie dziecku odpowiedniego oświetlenia.
  • W salonie lampy mogą pełnić również funkcję dekoracyjną. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza lampy podłogowe, które można umieścić w pobliżu kanapy lub sofy. Dzięki nim można sobie stworzyć doskonałe miejsce do czytania i wieczornego odpoczynku. lampy podłogowe mogą mieć klasyczny lub nowoczesny styl i trzeba je dobrać odpowiednio do charakteru danego wnętrza. Bardzo często w ramach jednej serii lamp można kupić lampy sufitowe, ścienne, podłogowe, a nawet lampki biurkowe.