Dekoracyjne listwy ścienne

Choć listwy montowane przy podłodze lub przy suficie to naprawdę małe elementy i wydawałoby się, że nie zwracają one na siebie uwagi, jest nieco inaczej. Tak naprawdę mają one prawdziwe znaczenie dla estetyki pomieszczenia – pozwalają bowiem skutecznie zamaskować połączenia między podłogą a ścianą oraz między sufitem a ścianą.

Listwy pasujące do pokoju

listwy ścienneTak niewielka zmiana robi jednak wielką różnicę, dlatego warto dobrać odpowiednie listwy ścienne do danego pomieszczenia. Ich wybór na rynku jest naprawdę szeroki. Są to listwy wykonywane z MDF czy też z polistyrenu, oba materiały charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, dlatego wybór może być ciężki. Warto zwracać uwagę na to, aby listwa była lekka, ale równocześnie odpowiednio twarda, co zapewni jej wytrzymałość mechaniczną. Dzięki temu taka listwa nie zostanie uszkodzona w przypadku stuknięcia czy zetknięcia z innym elementem. Chociaż listew na rynku jest całe mnóstwo, powinniśmy uważać przy wyborze, ponieważ obok produktów polskich na rynku znajdziemy też te sprowadzane z Chin, które jednak nie charakteryzują się najwyższą jakością. Dlatego warto jednak wspierać polskich producentów, którzy starają się, żeby za niską cenę oferować wysoką jakość, i do tej pory doskonale im się to udawało. Polskie listwy są cenione na rynku właśnie z tych względów i są chętnie kupowane przez klientów.

listwy ścienneListwy z polistyrenu oraz z mdf są dostępne w wersji białej, którą można pomalować na dowolny, wybrany przez siebie kolor. Możemy przy tym stosować wszelkiego rodzaju farby, byle nie posiadały one rozpuszczalników – takie będą bezpieczne dla listew. Najczęściej kupowane są listwy o gładkiej powierzchni, ponieważ pasują one do pomieszczenia w każdym stylu, zarówno w klasycznym, jak i w tym bardziej nowoczesnym. W dodatku zarówno listwy z MDF, jak i z polistyrenu, są proste w montażu – odbywa się on szybko i nie sprawia najmniejszego problemu nawet osobie niedoświadczonej. Ważne jednak, by przyklejać listwy prosto, tylko w ten sposób będą one wyglądać estetycznie. Jeśli obawiamy się o własne umiejętności w tym zakresie, możemy skorzystać z pomocy specjalistów – każda ekipa remontowa chętnie wykona dla nas montaż listew, zarówno tych przypodłogowych, jak i przysufitowych.

Kończąc temat, jak widać, listwy ścienne są elementami, które często traktuje się po macoszemu, jednakże są one bardzo ważne dla estetyki pomieszczenia. Nie od dziś wiadomo, że to szczegóły decydują o tym, jak prezentuje się całość, dlatego warto dbać o takie detale w postaci listew.