Dekoracyjne listwy podłogowe do każdego wnętrza

Wykańczając wnętrza w nowym domu przywiązujemy dużą wagę do tego, by całość została wykonana bardzo spójnie. Dobieramy kolor drzwi pasujący pod podłogę oraz meble, które wyróżnią się na kolorze ściany. Należy jednak pamiętać o listwach podłogowych, które pełnią wiele bardzo istotnych ról wykończeniowych.

Listwy dobrane do podłogi

listwy przypodłogowe do paneliPoza tym odpowiednio dobrane mogą być również dekoracją każdego wnętrza. Wszystko zależy od tego, na jaki typ listwy się zdecydujemy oraz czy wybierzemy jeden z gotowych wzorów, czy samodzielnie go zaprojektujemy. Dużą rolę przy wyborze listew ma kolor paneli. Nie można podczas wyboru zupełnie odejść od elementów wnętrza, które zostały już dopasowane. Trzeba pamiętać, że to właśnie rodzaj położonej podłogi warunkuje z jakiego materiały listwy będą się dobrze komponowały oraz jak je dobrać kolorystycznie. Największą popularnością cieszą się listwy wykonane z mdf, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz wielu profilach. Producenci zadbali, by białe listwy przypodłogowe do paneli mogły być także samodzielnie dopasowywane do podłogi. Dzięki wykończeniu tylko farbą podkładową, w domowych warunkach można samodzielnie zmienić kolor listwy za pomocą zwykłej farby akrylowej. Nie zmienia to faktu, że białe listwy mogą równie dobrze wyglądać w każdym wnętrzu. Wszystko zależy od ich kształtu oraz szerokości. Nie wszyscy pragną, by to właśnie listwy przypodłogowe przyciągały wzrok gości podczas wizyty w wykończonym domu.

listwy przypodłogowe do paneliMożna je delikatnie ukryć wybierając te o prostych profilach i małej wysokości, co pozwoli im bardziej spełniać role funkcjonalne, niż dekoracyjne. Chodzi oczywiście o ukrycie przerwy między ścianą i podłogą, która wygląda bardzo nieestetycznie. Jednocześnie chronią one końcówki paneli przed uszkodzeniami lub wyłamaniem. Warto również wspomnieć o modelach listew, które wyposażone są w kanaliki służące do prowadzenia kabli. Występuję one jednak tylko w wyższych i szerszych modelach, by mogły pomieścić w sobie standardowe przewody elektryczne. Jest to to dobry sposób, aby zadbać o estetykę w mieszkaniu. Każde wnętrze potrzebuje właściwego podkreślenia swojej wyjątkowości. Dobrze więc byłoby dołożyć wszelkich starań, żeby listwy podłogowe wpisywały się w panujący wystrój. W przypadku, gdy trudno jest znaleźć właściwy model lepiej samodzielnie zaprojektować kształt i profil, niż wybierać coś co totalnie nie pasuje do naszego domu.

Białe listwy mimo wszystko są najlepszym wyborem, który daje dużo możliwości na ich wykorzystanie. Podczas kolejnego remontu wystarczy je przemalować, by nadać pomieszczeniu nowego życia.