Czy warto projektować garaż?

Tylko mężczyźni, którzy lubią „dłubać” przy samochodzie, wiedzą, jak ważny jest dobrze wyposażony, funkcjonalny garaż. Taki, w którym łatwo znaleźć wszystkie potrzebne w danej chwili narzędzia. Taki, w którym nie czujemy się przytłoczeni otaczającymi nas sprzętami, gdyż mamy nadal dużo miejsca na swobodne poruszanie się.

Funkcjonalny projekt garażu

g9 żarówka dziennaAby jednak tak było, bardzo często konieczne jest zaprojektowanie wnętrza garażu, zanim zaczniemy umieszczać w nim wszystkie posiadane przez nas urządzenia i sprzęty, no i pojazdy. Zazwyczaj garaż ma wymiary prostokątne lub kwadratowe, a my decydujemy się na umieszczenie przedmiotów pod ścianami, środek zostawiając na samochód. Oczywiście jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż dzięki niemu mamy z każdej strony dostęp do pojazdu. Warto jednak pomyśleć o organizerach do narzędzi i innych przedmiotów użytkowych. Zamiast szafek stojących, najlepiej sprawdzają się wiszące półki, gdyż dzięki nim mamy więcej wolnej przestrzeni do poruszania się. Na tych półkach rozmieśćmy posiadane przez nas przedmioty. Te, które używamy najrzadziej, niech znajdą się gdzieś głęboko z tyłu na ostatniej półce, gdyż i tak nie będą przez nas niepokojone. Najbardziej przydatne narzędzia powinny znajdować się w zasięgu wzroku. To wszystko, jeśli chodzi o projektowanie wnętrza garażu? Nie.

g9 żarówka dziennaChociaż kolor ścian ma tu małe znaczenie, warto jednak wybrać jasną farbę, która sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przestronne i większe, niż gdybyśmy zastosowali ciemne barwy. Ale istotne jest przede wszystkim oświetlenie. W przypadku garażu dobrze sprawdza się g9 żarówka dzienna, gdyż niezależnie od pory dnia, przebywanie w pomieszczeniu nie męczy naszego wzroku. Dobrze wszystko widzimy i możemy podejmować się różnych garażowych prac nawet późnym wieczorem. Żarówka, która emituje światło dzienne, jest najlepszym wyborem, jeżeli zależy nam na naszym wzroku. Najlepiej będzie, jeśli lampę umieścimy na środku garażu, zaś nad półkami zamontujemy punktowe oświetlenie led. Dzięki temu wszystkie potrzebne rzeczy będą zawsze dobrze widoczne. Dobrze oświetlony garaż to podstawa, jeśli zależy nam na miejscu, w którym wykonywanie prac warsztatowych będzie mogło przebiegać w komfortowych warunkach.

Uzyskanie takich warunków możliwe jest dzięki dbałości o szczegóły – czyli właśnie dzięki dobremu rozmieszczeniu półek i narzędzi na nich, dzięki odpowiedniemu kolorowi ścian oraz właściwemu oświetleniu. Tak przygotowany garaż nadaje się do przeprowadzania w nim wszelkich prac bez żadnych problemów.