Czy warto montować rolety antywłamaniowe w sklepie?

Rolety zazwyczaj kojarzą się z ochroną przed światłem słonecznym oraz zwiększeniem naszej prywatności, którą stosujemy wewnątrz naszego domu. Rzadko myślimy o roletach jako o tych zewnętrznych. W porównaniu do tych klasycznych, tekstylnych rolet wewnętrznych, rolety tego typu posiadają szereg innych funkcji.

Funkcje rolet antywłamaniowych

Brama metalowa - siatkaPierwszą z nich jest, podobnie jak w przypadku wcześniej wspomnianych materiałowych, rolety zewnętrzne także chronią prywatność. Są także większym gwarantem bezpieczeństwa, ponieważ odstraszają potencjalnych włamywaczy. Ich kolejną funkcją jest izolacja termiczna, ponieważ skutecznie zapobiegają utracie ciepła w zimne pory roku, natomiast latem chronią budynek przed przegrzaniem. Istotną ich funkcją jest wyciszenie wnętrza. Specjalistycznym rodzajem rolet zewnętrznych są rolety antywłamaniowe. Sprawdzą się doskonale nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w przypadku budynków użyteczności publicznej, w firmach czy w sklepach. Wbrew pozorom nie każda roleta zewnętrza posiada odpowiednią ochronę przed włamaniem. Te skuteczne kosztują nieco więcej niż te zwykłe.

Brama antywłamaniowaDobrym rozwiązaniem jest połączenie ich z systemem alarmowych. To rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku właścicieli sklepów. Dobrej jakości rolety antywłamaniowe do sklepu powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Niektóre z nich posiadają dodatkową opcję zablokowania rolety. Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć się przed włamaniem warto wybierać rolety z metalowymi elementami, gdyż ich sforsowanie będzie wymagało dodatkowych trudności. Jak zbudowane są rolety zapobiegające włamaniom? Tego typu rolety posiadają dodatkowo wzmocniony pancerz aluminiowy, także profile oraz prowadnice są wzmocnione. Istotną cechą jest także solidna kurtyna, która znacznie utrudni złodziejom jej zniszczenie, nawet najcięższym sprzętem. Szczególnie ważnym elementem jest mocna listwa dolna. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku włamania to właśnie listwa dolna jest najpierw podnoszona za pomocą łomu. Dobrze jeśli na dole rolety znajdował się także zamek. Solidne rolety antywłamaniowe najczęściej są wykonywane z dwóch materiałów: PCW lub blachy aluminiowej. Nieco rzadziej zdarzają się te z blachy stalowej.

Zamontowanie rolety zewnętrznej, która posiada także funkcje antywłamaniowe to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli sklepów, ponieważ są sporą przeszkodą dla włamywaczy. Ze względu na jej specyfikę, wyłamanie jej jest żmudne oraz głośne. Dzięki zainstalowaniu tego typu rolet wielu właścicieli sklepów może spać spokojniej.