Amatorskie projektowanie ogrodów moją pasją

Pewnego dnia wraz z żoną postanowiliśmy się przeprowadzić na wieś. Zawsze mieszkaliśmy w ciasnym mieszkaniu i nie mogliśmy tego dłużej wytrzymać. Z resztą naszym marzeniem były zwierzęta oraz przysłowiowa sielanka. Jako młodzi ludzie planowaliśmy mieć gospodarstwo.

Projektowanie ogrodów stało się moją pasją

projektowanie ogrodówRzeczywistość okazała się zupełnie inna. Pomimo przeszkód wystawiliśmy nasze mieszkanie na sprzedaż i szukaliśmy nieruchomości w spokojnej okolicy. To było trudne zadanie, ponieważ mieliśmy stałą pracę na terenie Poznania i to właśnie szukaliśmy czegoś w tamtych okolicach. Na szczęście po pięciu latach zdobyliśmy nasz cel. W tym czasie wyremontowaliśmy nasz nowy dom i zdołaliśmy go ostatecznie wykończyć. Wtedy miałem dużo wolnego czasu i chciałem spróbować czegoś zupełnie nowego. Ostatecznie podjąłem się innego zadania. Było to projektowanie ogrodów w Poznaniu. Zawsze lubiłem zmieniać powierzchnię ziemi. Marzył mi się idealny zielony teren. Całą wiedzę na ten temat miałem z internetu oraz specjalistycznych książek. Jednak prawdziwą deską ratunku z tej sytuacji był mój kolega pracujący jako ogrodnik. Dla niego zakładanie ogrodów było czymś oczywistym. Dzięki jego doświadczeniu uniknąłem błędów czekających na amatorów. Ja miałem trochę mniej wiedzy.

Czasami warto aby taka osoba jak ja poradziła się kogoś określanego fachowcem. Ja dowiedziałem się do jakich roślin najbardziej nadaje się moja gleba i co powinienem ze sobą łączyć. Także estetyka była szeroko rozumianym pojęciem. Ja miałem swoje wizje, które trzeba było oszlifować.